Bulletproof coffee – najlepsza kawa na keto

„Bulleproof coffee”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „kuloodporna kawa”, jest najlepszym rozwiązaniem dla osób stosujących dietę ketogeniczną. Jest to czarna kawa, do której dodajemy kawałek masła oraz inne tłuszcze, takie jak olej MCT czy olej kokosowy. „Bulletproof coffee” to bez wątpienia najlepsza kawa na keto.

Jak działa „bulletproof coffee”?

Kawa „kuloodporna” ma wiele niezwykłych właściwości. Do najważniejszych należą:

  • Zwiększenie funkcji kognitywnych – szybsze myślenie i podejmowanie decyzji oraz łatwiejsze przyswajanie informacji
  • Niesamowity zastrzyk energii na cały dzień
  • Spalanie zbędnych kilogramów poprzez włączenie w organizmie funkcji „fat burning overdrive”
  • Dzięki dużej wartości kalorycznej następuje zmniejszenie apetytu, które przekłada się na brak podjadania (częsta przyczyna przybierania zbędnych kilogramów)
Kiedy ją spożywać?

Taka kawa dodaje dużo energii, dlatego zaleca się spożywać ją z samego rana, przed intensywnym treningiem lub przed wzmożonym wysiłkiem umysłowym. Większość osób spożywa ją zamiast porannego śniadania. Trzeba mieć jednak świadomość, że „bulletproof coffee” nie jest pełnowartościowym posiłkiem, dlatego należy pamiętać o uzupełnieniu swojej diety odpowiednimi produktami zawierającymi niezbędne witaminy i minerały.

Jak przygotować taką kawę?

Dokładny sposób przygotowania „bulletproof coffee” znajduje się w naszej sekcji z przepisami. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak przygotować najlepszą kawę polecaną na diecie ketogenicznej.

Nietypowy smak

Na początku eksperymentowania z tego rodzaju kawą jej smak może wydawać się trochę dziwny, jednak jej zwolennicy zapewniają że po pewnym czasie można go wręcz pokochać. Znajdą się i tacy, którzy po zasmakowaniu „kuloodpornej” nie wrócą już do picia „normalnej” kawy.

bulletproof coffee najlepsza kawa na keto

A czy Ty miałaś już okazję próbować takiej kawy? Czy odczułaś jej wyjątkowe właściwości? I czy zgadzasz się, że „bulletproof coffee” to najlepsza kawa na keto? Jesteśmy ciekawi, jak dużą popularnością cieszy się tego rodzaju kawa w Polsce lub w kraju w którym mieszkasz, dlatego podziel się proszę z nami swoją opinią w komentarzach.